کیوان مرغ مهاباد

 

مجتمع شرکت کیوان مرغ پرطلایی مهاباد فعالیت خود را از سال ۱۳۶۸ با یک واحد پرورش مرغ گوشتی ۵۰۰۰قطعه ای و تحت عنوان شرکت آرمان ماکیان در جنوب استان آذربایجان غربی شهرستان مهاباد که در یکی از مناطق خوش آب و هوای ییلاقی شروع نمود. سپس با توسعه و احداث واحد های پرورش مرغ گوشتی ۲۵۰۰۰ قطعه ای نیز در زمینهای روستایی اگریقاش در سال ۱۳۷۳ و یک واحد ۳۰۰۰۰ قطعه ای در زمین های روستای قزل قوپی در سال ۱۳۷۵ ، یک واحد ۲۰۰۰۰  قطعه ای نیز در زمین های روستای اگریقاش در سال۱۳۷۶ ، یک واحد ۳۰۰۰۰ قطعه ای در زمین های روستای یوسف کند در سال ۱۳۷۸ و یک واحد ۴۵۰۰۰  قطعه ای دیگر در زمین های روستای اگریقاش در سال ۱۳۸۶ و یک واحد با ظرفیت ۴۰۰۰۰ قطعه در زمینهای روستای دریاس در سال ۱۳۹۱ و با توسعه واحد های موجود به ظرفیت ۱۰۰۰۰۰  قطعه ظرفیت کل واحد های گوشتی را جمعا به ۰۰۰/ ۲۹۰ قطعه و تولید سالیانه ۳۵۰۰ تن گوشت سفید با بهترین کیفیت رسانده است .

در زمینه پرورش مرغ مادر شرکت کیوان مرغ پر طلایی مهاباد اولین واحد مرغ مادر را با ظرفیت ۳۵۰۰۰قطعه در سال ۱۳۸۰ در زمین های روستای دوستعلی آغاز نمود، دومین واحد مرغ مادر درزمین های روستای اگریقاش در سال ۱۳۸۲ با ظرفیت ۲۰۰۰۰ قطعه مورد بهره برداری قرارگرفت . در سال ۱۳۸۴ از سومين واحد مرغ مادر با ظرفيت ۴۵۰۰۰ قطعه در زمينهاي روستاي دوستعلي بهره برداري شد و در سال ۱۳۸۹ چهارمين واحد مرغ مادر با ظرفيت ۲۰۰۰۰ قطعه در زمينهاي روستاي اگريقاش و در سال ۱۳۹۰ پنجمين واحد مرغ مادر به ظرفيت ۲۵۰۰۰ قطعه در زمينهاي روستاي اگريقاش به مجموع واحدهاي پرورش مرغ مادر اضافه گردید و در سال ۱۳۹۱ با افزایش ظرفیت واحدهای موجود به تعداد ۲۸۰۰۰ قطعه، هم اکنون ظرفیت کلی واحد های مرغ مادر در این مجتمع به ۱۷۳/۰۰۰ قطعه و تولید۳۰/۰۰۰/۰۰۰ تخم مرغ نطفه دار و تولید ۲۴/۰۰۰/۰۰۰ قطعه جوجه یکروزه گوشتی در دوره رسیده است .
در سال ۱۳۸۰ در زمینهای روستای دوستعلی کارخانه جوجه کشی با استفاده از ۳ دستگاه احداث ودر حال حاضر به ۱۲ دستگاه JIMES WAY با ظرفیت تولید ساليانه ۱۵۸۶۰۰۰۰ قطعه جوجه یکروزه توسعه و به بهره برداری رسید .
در تکمیل پروسه تولید و در راستای پشتیبانی از واحد های فوق و رفع نیاز دان مصرفی سایر مرغداران عزیز در سال ۱۳۸۶ کارخانه خوراک دام و طیور و آبزیان با ظرفیت تولید بیش از ۶۰۰۰۰ تن انواع خوراک دام و طیور و آبزیان در مسیر جاده مهاباد به بوکان تاسیس و راه اندازی گردید .
مجموع واحد های فوق در زمینی به مساحت ۷۰ هکتار در خوش آب و هواترین مناطق استان آذربایجان غربی در شهرستان مهاباد احداث گردیده و به بهره برداری رسیده است .

شرکت کیوان مرغ پرطلای مهاباد در راستای راه اندازی و ایجاد سیستم یکپارچه تولید، در خردادماه سال ۱۳۹۳ نسبت به خرید و سرمایه گذاری در ۷۸ درصد سهام کشتارگاه صنعتی کیمیامرغ میاندوآب اقدام نمود.

کشتارگاه مزبور در کیلومتر ۸  جاده میاندوآب به سمت بوکان در سال ۱۳۷۷ تاسیس و فعالیت خود را شروع نموده است. ظرفیت کشتارگاه تولید ۲۰۰۰ قطعه مرغ پرکنده در ساعت می باشد، خط تولید کشتارگاه شامل دستگاههای تمام اتوماتیک و خودکارخط کشتار و اسکالدر، خط تخلیه املاح و احشاء، چیلر و همچنین بخش بسته بندی و قطعه بندی است، در راستای انبارش، کشتارگاه دارای ۲ تونل انجماد به ظرفیت۴۰تن در روز و سردخانه زیر صفر درجه به ظرفیت ۵۰۰تن است.

و همچنین مقدار ۶۰ هکتار باغ انواع میوه که با روش های کاملآ مکانیزاسیون و استفاده از روش های آبیاری قطره ای مورد بهره برداری قرار گرفت .
این شرکت دارای باشگاه فرهنگی ورزشی به مساحت ۵۴۰ متر مربع سالن سر پوشیده برای انواع رشته های رزمی ورزشی و تیم فوتبال و زمین چمن اختصاصی می باشد .
خوشبختانه در این مجموعه تولیدی برای ۴۳۷ خانواده بطور مستقیم و ۲۰۰۰ خانواده بطور غیر مستقیم اشتغال زایی شده است .
این شرکت کلیه واحد های مرغ گوشتی و مادر و در کارخانه جوجه کشی و کارخانه خوراک دام و طیور خود را مجهز به سیستم های کنترل رایانه ای شرکت OPTCON و  MOLTIFAN هلند و تجهیزات و دستگاههای ROXELL بلژیک و VENCOMATIC و PTN هلند و ERMAF آلمان و  JIMES WAY کانادا نموده است كه در نوع خود در خاورميانه بي نظير مي باشد.
ويژگيهاي مجتمع هاي شركت كيوان مرغ پرطلاي مهاباد
مجتمع های مرغ مادر و نيز واحدهای گوشتی شركت كيوان مرغ پرطلای مهاباد از نظر طراحی و تجهيزات با ديگر واحدهای موجود در كشور متمايز می باشد به نحوی كه از جديدترين و پيشرفته ترين تكنولوژی و طراحی و تجهيزات روز دنيا خصوصا كشورهاي هلند و بلژيك كه پاسخگوی امنيت زيستی طيور است بهره گيری شده است.
سيستم تهويه اين واحدها با همكاری و هماهنگی شركت MOLTIFAN و OPTICON هلند و بهره گيری از پنجره هاي اختصاصی تمام اتوماتيك با كنترل رايانه ای و استفاده از هيتر كم مصرف ERMAF و سيستم خنك كننده (PAD-COOLING) مجموعا شرايط ايده آل را در هر وضعيت جوی و در تمام فصول به طور يكنواخت بر مبنای آسايش طيور فراهم می نمايد كه تمامی سيستم ها از طريق كامپيوتر و از راه دور كنترل می شوند.
سيستم توزين پرنده و روشنايي واحدها با همكاری شركت OPTICON هلند و توسط نرم افزارهای رايانه اي كنترل ميشود.
سيستم جمع آوري تخم مرغ VENCOMATIC هلند بصورت كاملا اتوماتيك بوده و اين سيستم بوسيله نوار نقاله تسمه ای، كليه تخم مرغ ها را از سالن توليد به سالن تفكيك انتقال ميدهد. با كاهش عوامل منفی كيفيت از جمله كاهش دستكاری تخم مرغ، كاهش آلودگی تخم مرغ ومحيط، با توجه به عدم استفاده از پوشال تله، كاهش استرس طيور و ساير عوامل، مجموعا تاثير بسزايی بر افزايش كيفيت تخم مرغ و نهايتا كيفيت جوجه توليدی را دارا مي باشد.
سيستم توزيع دان واحدها تماما از نوع ROXELL بلژيكی است كه مخزن اصلی دان شامل دو سيلوی اختصاصی مرغ و خروس بوده كه توسط بونكر دان از محل كارخانه به واحدها حمل و در اين مخازن تخليه شده و نصب دستگاه اسپری ضدعفونی هنگام خروج دان از سيلو دان ضدعفونی شده و عاري از هر گونه آلودگي بدون دخالت دست و بصورت اتوماتيك و با استفاده از تجهيزات رايانه اي با محاسبه مقدار لازم براي هر سالن، توزين و توسط سيستم اوگــر بطور كاملا يكنواخت داخل بشقابهاي مخصوص ROXELL توزيع و به مصرف ميرسد.
از ديگر ويژگيهای اين واحدها نوع طراحی و ساخت آن است كه در نوع خود يك نوآوري در اين صنعت بوده بطوريكه تمامی سرسالنها و كل فضاهای كاری و پرسنلی موردنياز توسط يك راهرو سرپوشيده محصور و از محيط واحد كاملا جدا شده است.ضمن اينكه سالنها توسط دريچه هايي با گالری قسمت ورودي هواي سالنها مرتبط گرديده است و دارای مزيت هاي زير است : الف : از بين رفتن تاثيرات نامطلوب محيطي نظير باد و برف و باران، سرما و غيره ب : كاهش احتمال انتقال آلودگی توسط عوامل جوی به سالنها ج : از بين رفتن احتمال انتقال آلودگی توسط پرندگان وحشی خصوصا مدفوع آنها كه با كفش پرسنل ميتواند انتقال يابد. د : استفاده از فضا و هوای كاملا ضدعفونی شده داخل راهرو جهت استفاده سالنها بخصوص براي فصل سرد با نصب هيتر داخل آن ه : كاهش اثر عوامل محيطی خصوصا سرما بر تخم مرغ هنگام انتقال به گريدينگ با توجه به بعد مسافت.

همچنین ببینید

طلای رحمن پور

طلای رحمن پور از حامیان خیر و فعال در شهر پیرانشهر می باشد .طلای رحمن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.