خانه / درباره ما / سخن مدیر عامل

سخن مدیر عامل

مناعت طبع و عزت نفس انسانی، از گوهر هاي ارزشمند وجود انسان است که تحت هيچ شرایطی نباید لگدمال شود و یا حتی خدشه بر آن وارد آید
خداوند متعال از ميان همه موجودات، انسان را به عنوان ( خليفه الله ) برگزیده و عطيه اي گرانبها به نام کرامت انسانی به او عنایت فرمود . به فرشتگان فرمان داد تا در مقابل این عطيه الهی و با ارزش و بی مانند سرتعظيم فرود آورند. تعظيم و سجده، بالاترین مرتبه احتـرام و خضوع و خشوع است که جز در برابر خداوند، شرک محسوب می شود؛ اما کرامت انسانی تا بدان مرتبه ارزشمند و گرانمایه است که این تعظيم به امر خداوند متعال صورت گرفت و فرشته اي که از تعظيم خودداري ورزید، مورد خشم و غضب الهی قرار گرفت و از درگاه الهی رانده شد.

بی گمان، انسان آن گوهر ارزشمند و کرامت والا انسانی را با خود به عرصه این خاک و زندگی دنيایی آورد. این خصلت والا که از روح دميده شده خدا در انسان منشأ می گرفت جزء ماهيت بشر شد. بدیهی است هر که در این دنيا به این ویژگی منحصر به فرد انسان بی حرمتی کند و کرامت نفس همنوعان دیگر خود را پاس ندارد و بر آن خدشه وارد سازد، مورد خشم و غضب الهی قرار خواهد گرفت.

متأسفانه قریب به اکثریت موسسات خیریه شرایطی فراهم کردند اولين چيزي که با کلمه خيریه در ذهن متبادر ميشود بحث کمک مالی و جمع آوري پول از افراد خير و دارا و تقسيم این پول بين افراد نيازمند، است ولی اینکار اغلب بهایی گزاف دارد و به قيمت ازبين بردن کرامت انسان و پایين آوردن شأن و منزلت افراد و تحقير نيازمندان و کشتن خود باوري آنها تمام ميشود به نحوي که گاه تا پایان عمر شخص نيازمند به دیگران و نه به قدرت اندیشه و جسم خود، چشم خواهد داشت.

از طرفی دیگر اغلب این کمک هاي مالی بسيار موقتی بوده و کفاف حتی بعضی از مشکلات نيازمندان را در کوتاه مدت هم نمی کند . پس چاره چيست؟ آیا باید دست روي دست بگذاریم و شاهد فقر و نيازمندي هموطنان و همشهریان خود باشيم؟

در چنين شرایطی جمعی در موسسه خيریه نور گرد هم آمده ایم. تا با گذر از شيوه سنتی و معمول فعلی در راستاي مدرنيزه کردن فعاليتهاي خود در در قالب کميته هاي مختلف ضمن آموزش مهارتهاي فنی و حرفه اي در تمام زمينه ها وبا جمع کردن سرمایه هاي فکري ، استعدادیابی و استفاده از ظرفيت و پتانسیل های اقتصادی ، جغرافیایی ، فرهنگی و مالی و همچنین وجود این ظرفیتهای موجود در قشر محروم و سایر افراد بر مبناي احترام و حفظ شأن و کرامت انسانی در جهت توانمندسازي ، اشتغال زایی ، کارآفرینی ضمن احترام به شخصيت انسانی و حفظ و صيانت از خانواده هاي بی سرپرست و بد سرپرست در جهت پيشگيري و کاهش آسيب هاي اجتماعی به منظور ایجاد زندگی سالم با محوریت دانش و خودکفایی اقتصادي اقدام کنیم .

همچنین ببینید

چشم انداز موسسه

۱ـ موسسه خیریه نور با ارائه بالاترین سطح از پاسخگویی، شفافیت و قدرشناسی، یکی از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.